Dobrá rada

Fitness hodinky a náramky skvalitňujú športový život

1126
0
Zdieľaj

Inteligentné náramky a hodinky nie sú žiadnou novinkou, ale ľudí sprevádzajú pri ich bežnom živote už niekoľko rokov. Aj napriek tomu ich veľa ľudí ešte nevyskúšalo, čím prichádzajú o najnovšie trendy vo svete športu.

Hodinky sú doplnkom pre každého

Náramky, rovnako ako aj fitness hodinky zažívajú už nejaký čas svoj boom. Vyrobené boli s cieľom náhrady mobilného telefónu tak, aby ste ho počas tréningu mohli nechať doma. Povedzme si na rovinu, cvičiť alebo behať s mobilom v ruke nie je nič príjemné, no bez neho ste si nemohli zaznamenať niektoré funkcie, ako je napríklad čas alebo rýchlosť. O tom, že mobil nebudete vôbec potrebovať vás presvedčí možnosť, ktorú majú fitness hodinky a tým je prijímanie správ, hovorov a rôznych udalostí. Ich súčasťou je počítač s rôznymi funkciami a teda ide o akési vylepšené digitálne hodinky. Zabudované v sebe majú kameru, barometer, telefón a dokonca aj dotykový displej.

Tie lepšie výrobky obsahujú aj Wi-Fi pripojenie alebo GPS, takže internet v nich nie je problém. Niektoré druhy sú využívanie na meranie fyzickej výkonnosti, vďaka čomu vedia merať frekvenciu tepu, počet okruhov alebo dokonca trasu. Jednoducho vám po lopate povedia,  koľko ste prešli metrov, najazdili kilometrov alebo preplávali bazénov. Zaujímavým ukazovateľom, ktorý sa len tak hocikde nedozviete je prepočet spálených kalórií a aj to, koľko musíte ešte cvičiť, aby ste splnili svoj cieľ. Filozofia tejto technológie je jasná, preniesť čo najviac informácií a funkcií z telefónu uloženého vo vrecku priamo na ruku. Tam máte dokonalý prístup na ovládanie a hodinky vám nebudú pri nijakom pohybe zavadzať.

Obľúbené sú aj fitness náramky

Inak nazývané monitory aktivity, ktoré sa tiež nosia na zápästí. Tieto náramky dokážu sledovať fyzickú aktivitu človeka nielen počas dňa, ale aj noci. Môže sa stať, že vám o vašom tele a zdraví povedia viac, ako viete sami. Ak máte problém nakopnúť sa do cvičenia, fitness náramky vám presne povedia, koľko ste boli cez deň aktívny a kedy ste len sedeli. Evidujú aj počet spálených kalórií, kvalitu a dĺžku spánku a rôzne iné aktivity. Samozrejmosťou je prepojenie s iným zariadením, ako je mobil alebo notebook, kde si môžete namerané hodnoty pozrieť detailnejšie.

Ich cieľom je vás motivovať k športu a dokonale plnia funkciu poradcu alebo osobného trénera. Toho si vďaka náramku už nikdy nebudete musieť platiť, pretože náramok s vami bude 24 hodín 7 dní v týždni. Ak vás hodinky alebo náramok oslovili, ich kúpu už dlho neodkladajte. Kúpiť sa dajú už od pár eur, no v praxi platí, že čím viac funkcií a kvality požadujete, tým je cena vyššia. Širokú ponuku sortimentu z oblasti fitness a športu má predajca inSPORTline, kde môžete pohodlne vyberať a objednávať dokonca aj z domu.