Životný štýl

Jazdite kamkoľvek v štýle na elektrobicykli

768
0
Zdieľaj
Jazdite kamkoľvek v štýle na elektrobicykli
Jazdite kamkoľvek v štýle na elektrobicykli
Státie v kolónach alebo ranné tlačenie sa v mestskej hromadnej doprave, vám už lezú na nervy a chceli by ste nájsť nejaké účinné, cenovo dostupné riešenie? Premýšľate o tom, že by ste si zaobstarali nový bicykel, teda minimálne na tú časť roka, počas ktorej absentujú snežné závoje? Nápad to je určite dobrý. Slovensko je krajinou, ktorá poskytuje obrovské kvantum nádhernej prírody, zaujímavého okolia, bez ohľadu, kde sa práve nachádzate a jazdy na bicykli sú určite vhodným spôsobom, ako vstrebať túto krásu do svojho organizmu. Tradičný bicykel je však piesňou včerajška a ulice moderných metropol začínajú dobíjať elektrické bicykle.

Elektrobickyle – čo, prečo a kedy?

Elektrický bicykel vyzerá v podstate veľmi podobne ako tradičný, manuálne poháňaný bicykel. Hlavným rozdielom je samozrejme skutočnosť, že tieto dopravné prostriedky sú poháňané elektrickým pohonom a taktiež sa pohybujú v oveľa vyššej cenovej hladine ako obyčajné bicykle. E-bike prejde akúkoľvek cestu/cyklotrasu a vyšliape akýkoľvek kopec za vás. Jednoducho vás tento šikovný pomocník zbaví záťaže, vďaka čomu zvládnete aj také terény, na ktoré by ste si možno sami ani netrúfli a také vzdialenosti, pred ktorými sa vám predtým iba prekrúcali oči. Táto skutočnosť transformuje tieto moderné dopravné prostriedky, na jeden z najlepších darčekov pre každého – od malých detí, po starších členov vašej rodiny. Bicykel umožňuje prepnúť z elektrického pohonu na tradičný manuálny pohon, vďaka čomu si na bicykli oddýchnete a zároveň si dokážete dať aj poriadne do tela.

Typy elektrobicyklov a kde na nich jazdiť

V závislosti od toho na akých terénoch, za akých podmienok plánujete bicykel využívať, by ste sa mali rozhodnúť pre jednu z 4 dostupných typových prevedení. Konkrétne máte na výber:

  • mestské bicykle, ktoré vyžadujú minimálnu údržbu aj napriek vysokej frekvencii používania s odhadovaným dojazdom do 100 km;
  • trekingové bicykle, ktoré sú vhodné na menej upravené terény s cieľom doručenia maximálneho pohodlia (vybavené na cestnú premávku);
  • krosové bicykle;
  • horské bicykle, ktoré sú vhodné na downhill, skutočne náročné terény, dlhé jazdy s odhadovaným dojazdom 150 km.