Dobrá rada

Kombinézy pre motorkárov. Zamerajte sa na funkčnosť a bezpečnosť

2188
0
Zdieľaj

Módne trendy sa prejavujú aj vo svete priaznivcov motoriek. Pri rýchlej jazde na motorke by ste však mali uprednostniť funkčnosť a hlavne bezpečnosť. Našťastie si dnes môžete vybrať z veľkého množstva oblečenia pre motorkárov. Dokážete tak iste spojiť vyhovujúci dizajn s pohodlnosťou a ochranou.

Rozhodnite sa správne

Kombinézy a celkovo oblečenie pre motorkárov nie je lacnou záležitosťou. Preto si pred kúpou moto kombinézy ujasnite funkcie, ktoré od oblečenia očakávate. Dizajn kombinézy by mal ísť ruka v ruke s funkčnosťou. V oblečení sa musíte cítiť pohodlne za každého počasia. Iba tak sa budete plne sústrediť a vychutnávať si jazdu. Samozrejme, že bezpečnosť je na prvej priečke. Chrániče tela na správnych miestach vám vedia zachrániť život. Plnia však svoju funkciu iba vtedy, keď vám kombinéza sedí na sto percent. Pre najvyššiu bezpečnosť si zakúpte externý chránič chrbta. Hlavne pri textilných kombinézach vie zabrániť nepríjemným zraneniam po páde na asfalt. Kombinézy pre motorkárov sa vyrábajú z textilu alebo kože. Oba materiály majú svoje plusy aj mínusy. Ak si nie ste istí, pre ktorý materiál sa máte rozhodnúť, oslovte odborníkov z internetového obchodu inSPORTline. Na ich webovej stránke nájdete bohatý výber moto kombinéz sa skvelé ceny.

Kožené kombinézy pre motorkárov

Kožené moto kombinézy vyzerajú efektne, zabezpečia vám väčšiu aerodynamiku jazdy a hlavne vás lepšie ochránia ako textilné varianty. Kvalitná prilba na motorku v kombinácii s koženou kombinézou sú zárukou bezpečnej jazdy. Najlepšou voľbou je moto oblečenie z hovädzej kože, ktorá je najviac odolná voči odretiu. Kožené kombinézy na rozdiel od textilných lepšie sedia na tele, nehrozí otočenie chráničov, a preto sú bezpečnejšie. Na druhej strane nie sú tak pohodlné ako textilné. Pohodlie je znížené hlavne pri výkyvoch počasia, daždi alebo veľkom teple. Kožené kombinézy nemajú možnosť dostatočného odvetrávania a regulácie teploty. Koženú kombinézu by mali uprednostniť tí z vás, ktorí hľadajú maximálne bezpečné motorkárske oblečenie.

Textilné kombinézy pre motorkárov

Textilné oblečenie pre motorkárov je pohodlné a praktické. Takéto oblečenie je vybavené odvetrávacím systémom, ktorý oceníte v horúcom počasí. Textilná kombinéza sa dá doplniť zimnou vložkou alebo membránou do daždivého počasia. Vďaka textilnej kombinéze si môžete užívať jazdu na motorke počas celého roka bez obmedzení.  Výhodou je aj veľké množstvo vreciek a odkladacích priestorov. Chrániče v textilnom odeve bývajú umiestnené na ramenách, lakťoch a kolenách. Pri drahších modeloch nájdete aj mäkký chránič chrbta. Textilnú kombinézu si kúpte v prípade, že je u vás pocit pohodlia pri jazde na prvom mieste.