Dobrá rada

Máte vysoké účty za kúrenie? Možno je problém v oknách

1692
0
Zdieľaj

Trápia vás už dlhšie obdobie vysoké účty za kúrenie, ktoré ste v minulosti nemali? Mať doma zimu nie je možné a preto je úplne normálne, že zakúrime tak, aby sme boli spokojní. V prípade, že sa vám zdajú poplatky za energie vyššie ako kedysi, mali by ste čím skôr zistiť príčinu, len tak je možné problém odstrániť.

Čím skôr ich vymeňte za nové

Jedným z problémov, prečo máte doma zrazu chladnejšie ako inokedy môžu byť staré, nekvalitné alebo nevyhovujúce okná. Možno ste si to doteraz na nich nijako nevšimli, no ak už nespĺňajú potrebné tepelné a izolačné vlastnosti, mali by ste im venovať viac pozornosti. V prvom rade si treba zodpovedať otázku, ako dlho nám okná slúžia a či už nemajú svoje takpovediac odžité. Ak zistíte, že už sú to dlhé roky či desaťročia, pravdepodobne nastal čas na ich výmenu.

Samozrejme nejde to urobiť zo dňa na deň, no čím skôr sa do toho pustíte, tým lepšie. Určite by ste by ste tento problém mali vyriešiť do ďalšej zimy, inak sa vysokých účtov za kúrenie nezbavíte. Niekedy však netreba okná a dvere hneď meniť, ale je možné ich aj opraviť. To, ako postupovať záleží na mnohých faktoroch, pretože okná nie sú len sklo, ale ich súčasťou je aj rám, tesnenie a kovanie. Ak je váš prípad to, že okná alebo dvere zle tesnia, pravdepodobne stačí vymeniť len tesnenie. To isté platí aj pri skle alebo kovaní, no nájdu sa aj prípady, kedy je nutné vymeniť celé okná za nové.

Čím vyššia cena, tým vyššia kvalita a spokojnosť

Ak už nastal ten čas, že ste sa rozhodli vymeniť všetky okná a dvere na nehnuteľnosti, čaká vás niekoľko dôležitých rozhodnutí. Nejde len o výrobcu, cenu a dizajn, ale rozhodovať sa budete musieť aj v prípade materiálu, skla, kovania, tesnenia a iných parametrov. To, že ste doteraz mali doma plastové vchodové dvere a okná neznamená, že ich nemôžete vymeniť za hliník alebo drevo. Platí to aj naopak a preto sa nebojte zvažovať všetky možnosti, ktoré máme na trhu.

Tak, ako má každý materiál svoje výhody a nevýhody, má aj inú životnosť. Tí, čo si povedia, že meniť ich už nikdy nechcú, kúpiť by si mali okná a dvere z hliníka. Spoľahnúť sa na ne môžete dlhé desaťročia a dokonca môžu vydržať až 100 rokov, čo je z pohľadu dlhodobej investície to najlepšie riešenie. Samozrejme, ak na ne nemáte dostatok financií, dobrou voľbou je aj plast. Ak sa pozrieme na kritérium plastové okná cena zistíme, že v pomere ceny a kvality ide o tú najlepšiu možnosť výmeny. Tento materiál vôbec nie je nudný a fádny tak, ako si mnohí myslia, pretože sa neustále vyvíja a môžeme ho mať nielen v bielej farbe, ale aj iných odtieňoch.

Ešte predtým, ako plast úplne zavrhnete, zvážte si všetky jeho pre a proti. Možnosťou výberu je aj drevo, ktoré je v porovnaní s plastom a hliníkom úplne o niečom inom. Domu dodá neopakovateľnú atmosféru, pretože je prírodným materiálom, ktorý pôsobí úplne inak. Treba sa však o neho dobre starať, inak by ste drevené okná museli vymieňať skôr, ako by ste chceli. Ak hľadáte širokú ponuku okien, odporúčame pozrieť si plastové okná Bratislava. Na výber je veľké množstvo, z ktorého si určite vyberiete.