Životný štýl

Kombinovaná práčka: ako si vybrať?

431
0
Zdieľaj
Kombinovaná práčka: ako si vybrať?
Kombinovaná práčka: ako si vybrať?

Kombinovaná práčka je vlastne práčka so sušičkou. Dá sa teda využívať na obidva tieto procesy a preto predstavuje nesmierne variabilný spotrebič. Takáto práčka má niekoľko výhod, ale rovnako sa s jej užívaním spájajú aj niektoré nevýhody. Pre akých používateľov je vhodná a ako si vybrať naozaj kvalitný produkt? Na čo je dôležité pri výbere takéhoto produktu prihliadať?

Výber kombinovanej práčky

Práčka so sušičkou predstavuje spotrebič, ktorý sa snaží skĺbiť dva podstatné spotrebiče do jedného. Takýto kombinovaný spotrebič môže predstavovať pre niektoré skupiny ľudí ideálny produkt, iní možno viacej využijú dva samostatné spotrebiče – práčku aj sušičku. Ak ste sa rozhodli, že si chcete kúpiť takúto kombinovanú práčku, podstatné je zodpovedať si nasledujúce otázky.

Pri výbere kombinovanej práčky je dôležité prihliadať na to, aký veľký priestor máte pre umiestnenie tohto spotrebiča. Rovnako je dôležité zohľadniť ako často periete a či je pre vaše potreby dôležité disponovať sušičkou. Výber by mal sprevádzať aj preštudovanie jednotlivých programov, aby ste si mohli byť istí, že vám daný spotrebič vyhovuje. Taktiež ale treba mať predstavu aj o finančnej stránke, teda koľko ste ochotní do daného spotrebiča investovať.

Kombinovaná práčka: výhody a nevýhody

Medzi výhody kombinovanej práčky patrí najmä ich šetrnosť k priestoru. Keďže ide o jeden kombinovaný spotrebič, umiestnite ho aj do menšieho priestoru a pritom môžete využívať obidve funkcie. V tejto oblasti zväčša prevažujú modely s plnením vpredu a rovnako majú aj veľmi moderné dizajnové prevedenie. Predstavujú tak moderný doplnok vašej kúpeľne, ktorý má plnohodnotné využitie.

Medzi základné nevýhody tohto spotrebiča patrí, že zväčša dokáže oprať omnoho viac bielizne ako dokáže usušiť. Dôležité je vedieť, že kombinované práčky sa väčšinou predávajú vo vysokých energetických triedach a ak chcete úspornejšiu verziu, určite treba vyberať energetické štítky s označením A. Pri výbere programov si vždy dávajte pozor na množstvo jednotlivých programov rovnako pre sušenie ako aj pre pranie, aby ste mali záruku, že budete vedieť takýto kombinovaný spotrebič variabilne využiť.

Kombinovaná práčka je ideálna pre ľudí, ktorí majú problém s priestorom a chcú využívať vlastnosti obidvoch týchto spotrebičov. Zároveň pokiaľ si vyberiete úsporný model, môžete na ňom ušetriť vašu peňaženku aj životné prostredie. Nevyhnutné je si však preštudovať aj ponúkané programy, aby ste mali istotu, že obidve funkcie plnohodnotne využijete.