Dobrá rada

Tipy na prerábku v novom roku

1250
0
Zdieľaj
Tipy na prerábku v novom roku
Tipy na prerábku v novom roku

Začínate nový rok s myšlienkou prerábky vášho obydlia? Inšpirujte sa nasledujúcimi horúcimi trendami a očarte každú návštevu, ktorá k vám zavíta.

Vymaľujte svoj domov

Oranžové, zelené a fialové steny boli moderné, no čím viac ich nahrádzajú iné farby. Pokiaľ ste majiteľom vyblednutej farebnej maľovky, tak je možno čas pustiť sa do niečoho nového. Maľovanie v byte alebo v dome musíte mať dobre premyslené. Pred maľovaním je potrebné odtiahnuť nábytok a skontrolovať steny. Ak by sa náhodou stalo, že za skriňou máte pleseň, tak by vás táto skutočnosť mohla v deň maľovania nemilo prekvapiť a oddialiť maľovanie do doby, kým sa plesní nezbavíte. Zároveň je dobré pred maľovaním skontrolovať v byte praskliny a nerovnosti v stene. Ak ste majiteľom vysokých stropov, pripravte si rebrík a kvalitné náradie. Pokiaľ sa na maľovanie necítite, môžete si zavolať profesionálneho maliara.

Nová podlaha

Po čase sa každá podlaha poškriabe. Niektoré skôr, iná vydrží aj roky. Ak máte v dome zničené podlahy alebo sa už nemôžete pozerať na oranžovú podlahu, ktorá už má desaťročia, tak je zmena podlahy to pravé pre vás. Pri voľbe typu podlahy je potrebné sa rozhodnúť, či preferujete dlažbu, drevené parkety alebo plávajúcu podlahu. Drevo má zároveň izolačnú funkciu. Ak máte v dome podlahové kúrenie, vyhnite sa v budúcnosti mohutným kobercom na podlahe. Farba podlahy môže zmeniť celý vizuál vášho domu.

Niektoré veci chcú v živote odvahu a výmena podlahy môže byť jednou z nich.

Sklenené  zásteny

Máte už plné zuby drevených zástien v kuchyni? Pôsobí vaša kuchyňa s drevenými zástenami pochmúrne? Možno je čas na zmenu. Sklenené zásteny sú moderným riešením pre každú kuchyňu. Vybrať si môžete z množstva farieb. Môžete zvoliť aj moderný vzor, ktorý oživí celú kuchyňu. Ak máte v kuchyni biele steny a zásteny sa obávate, tak lesklá biela zástena je to pravé pre vás. Sklenené zásteny sú praktické, pretože sa veľmi ľahko umývajú od fŕkancov, mastnoty alebo aj vodného kameňa. Nemusíte nič v kuchyni meniť, sklenená zástena sa robí na mieru podľa rozmerov kuchyne. Ak neviete, kde so sklenenou zástenou začať, dajte si vypracovať návrh u odborníka.

Sprchový kút

Vyvýšená vanička a gýčové dlaždice? Začnite nový rok s modernou kúpeľňou. Ak túžite po malej luxusnej oáze oddychu priamo vo vašom dome, zvoľte sklenený sprchový kút. Sklo je moderným nadčasovým prvkom v každej domácnosti. Skleneného sprchového kútu sa nemusíte báť, sklo je pevné a odolné, na povrchu má úpravu, ktorá zabraňuje tvorbe vodného kameňa. V kombinácii s modernou sprchovou hlavicou môžete večernú sprchu premeniť na tanec v tropickom daždi.

Prerábka záhrady

Hrboľatý terén, vysušená tráva a opotrebovaná hojdačka v strede záhrady? Pustite sa na jar do prerábky vášho pozemku. Vhodná úprava a voľba trávnika oživí vzhľad vašej záhradky a v kombinácii so správne zvolenými drevinami a kvetmi sa môžete cítiť ako vo voňavom arboréte celý rok. Ak si netrúfate na zarovnávanie pozemku alebo váhate s voľbou vhodných drevín, nechajte si poradiť v najbližšom záhradkárstve.