Cestovanie a Destinácie

Ktoré pneumatiky pre úžitkové vozidlá sú najodolnejšie?

975
0
Zdieľaj

Poradíme vám, čím sa môžete riadiť v momente kúpy pneumatík, ktoré sú určené špeciálne pre potreby úžitkových vozidiel. Čo by ste si pri ich výbere mali všímať a na čo je potrebné klásť najväčšiu pozornosť?

Nákladné pneumatiky pre zimnú sezónu

Do triedy úžitkových vozidiel spadajú predovšetkým komerčné dodávky, karavany a ľahšie nákladné vozidlá využívané obzvlášť pre rozličné profesionálne účely. Pri týchto vozidlách nie sú bežné pneumatiky pre osobné automobily dostačujúce a pre ich potreby boli preto vyvinuté nákladné pneumatiky, často označované tiež ako dodávkové pneumatiky. Podobne ako pri klasických pneumatikách, aj v prípade nákladných pneumatík rozlišujeme letné, celoročné a zimné pneumatiky, ktoré by na úžitkových vozidlách mali byť nasadené od polovice novembra do konca marca. Zárukou ich kvality sú uznávaní výrobcovia s dlhoročnými skúsenosťami, ku ktorým popri iných patria značky Kormoran, Sebring, Michelin, Matador či Barum.

Všeobecne sa dodávkové pneumatiky odlišujú od pneumatík osobných áut v profilovom čísle respektíve majú väčšiu výšku. Pre najlepšie zimné pneumatiky slúžiace úžitkovým vozidlám je zároveň charakteristický hlbší dezén s viacerými zárezmi a drážkami s väčšou šírkou. Mali by vám zaručiť pohodlnú a bezpečnú jazdu a v neposlednom rade je dôležité, aby im nechýbala kvalitná priľnavosť na terén a to nielen v prípade suchej vozovky, ale aj ciest pokrytých počas zimnej sezóny snehom či dokonca ľadom.

Z čoho možno pri kúpe vychádzať?

Ak chcete zistiť, ktoré nákladné pneumatiky sa radia k tým najlepším na súčasnom trhu a zároveň zobrať do úvahy názor popredných motoristických odborníkov, neváhajte si pozrieť aktuálny test pneumatík prezrádzajúci, ako sa pneumatiky správajú v praxi počas pohybu po suchých, mokrých, ako aj zasnežených respektíve zľadovatelých cestách. Na základe podobného testovania sa zároveň dozviete úroveň hluku porovnávaných pneumatík a celkovú mieru ich opotrebenia, ktorá má samozrejme vplyv nielen na ich efektivitu, ale aj životnosť. Tým pádom si pre vaše úžitkové vozidlo môžete zvoliť pneumatiky, ktoré vám prinesú kvalitné výsledky a zároveň vydržia po niekoľko sezón.