Dobrá rada

Letná svadba – perfektné šaty, topánky aj make-up

4001
0
Zdieľaj

Letné romantické svadby majú svoje čaro. Ak vás taká túto sezónu čaká a vy ste si ešte nevybrali šaty, topánky alebo ste sa nerozhodli, na aký make-up stavíte, poradíme vám.

Pri príprave na svadbu platí niekoľko všeobecných pravidiel, nielen, čo sa etikety týka. Patria medzi ne aj také, ktoré vám doprajú komfort a dodajú sebavedomie. Dôležité je napríklad pravidlo o šatách hostí. Tie nemajú byť biele, ani inak výrazné, aby nezatienili nevestu.

Záhradná svadba

V posledných rokoch sa na Slovensku stali letné záhradné svadby mimoriadne obľúbenými a my vieme prečo! Tieto svadby ponúkajú neopakovateľnú atmosféru, ktorú často dopĺňajú svetielka alebo iné  nápadité dekorácie.

Na svadbu pod holým nebom sa najviac hodí jemný, ženský a bohémsky look. Šaty v pastelových farbách, kvety vo vlasoch a len jemný make-up sa hodia najlepšie. Čo sa topánok týka, nezabudnite, že skutočne ide o záhradu a tak sa ihličkám radšej vyhnite. Skúste sa radšej porozhliadnuť po zaujímavých platformách a nebojte sa ani vhodnej a štýlovej nízkej obuvi.

Luxusná svadba

Prepych, bohatá výzdoba a skutočná elegancia nikdy nevychádzajú z módy, o to viac sa na svadby hodia.

Ak vás čaká takáto honosná svadba, dbajte aj na náležitý výber outfitu. Dajte si záležať na výbere elegantného materiálu, ale aj vhodného strihu. Na luxusnú svadbu sa hodia napríklad jednofarebné saténové šaty doplnené o výrazné šperky a topánky na vysokom podpätku. S make-upom sa netrápte sama, stavte na dokonalý look od profesionálky, vďaka ktorej vám perfektná vizáž vydrží až do rána.

Tradičná svadba

Aj veľké svadby v tradičnom duchu majú na Slovensku stále svoje miesto. Staršie generácie si iné ani nepamätajú, mladšie sa k tradíciam opäť vracajú a vytvárajú tak jedinečný zážitok so všetkými svadobnými zvykmi.

Tradičná slovenská svadba sa nezaobíde bez ľudovej hudby a slovenského folklóru. Pri výbere outfitu sa nimi môžete nechať inšpirovať alebo si rovno vybrať šaty z dielne šikovných lokálnych dizajnérov, ktorí tvoria (nielen) krásne tématické kúsky. Make-up voľte ľahučký, dbajte na dokonalú pleť, jemne zvýraznite pery.