Cestovanie a Destinácie

Leto plné zahraničných zážitkov

3262
0
Zdieľaj

Ak ste rozmýšľali, že by ste radi vycestovali do cudzích krajín, no neradi by ste išli len na dovolenku, práca v zahraničí by mohla byť tým ideálnym spôsobom ako spoznať nie len krajinu, no zároveň si privyrobiť zopár eur. Aké možnosti však máte na to, aby vaše náklady boli čo najnižšie?

Dobrovoľníctvo

Ako prvé sa vám naskytne možnosť dobrovoľníctva. V prípade, že by ste radi spoznali nové a nie veľmi preskúmané krajiny, dobrovoľníctvo je ideálnym spôsobom ako spoznať kultúru, jazyk no zároveň aj prax do svojho životopisu. Ako to ale už samotný názov hovorí, dobrovoľník si nezarobí žiadne peniaze. V niektorých prípadoch síce dostane malé vreckové, no musíte rátať s tým, že peniaze pravdepodobne neušetríte. Na druhej strane je vám však ubytovanie a strava ponúknutá zadarmo. Častokrát títo ľudia bývajú u rodín či v zariadeniach, takže sú v neustálom kontakte so zahraničnými, čím majú možnosť z prvej ruky vidieť reálnu kultúru a správanie sa týchto zahraničných ľudí. V niektorých prípadoch sú vám taktiež zadarmo poskytnuté zaujímavé činnosti a aktivity, ktoré neodmysliteľne patria k tejto krajine. Jedná sa napríklad o výučbu ich materinského jazyka, ochutnávka ich tradičných jedál ba dokonca aj športové aktivity, ktoré sú typické pre túto krajinu či kultúru.

Au pair

Druhou možnosťou je staranie sa o chod domácnosti a o deti. V tomto prípade si častokrát máte možnosť zarobiť malý obnos peňazí, a čo sa týka rodiny, tá vám ponúka návštevu rôznych atrakcií s nimi. Samozrejme sa aj počas tejto doby budete musieť venovať prevažne ich deťom, no na druhú stranu vám rodina tieto atrakcie mnohokrát aj preplatí. Ide teda o veľmi podobnú činnosť ako pri dobrovoľníctve, avšak dobrovoľníctvo vám ponúka širokú škálu činností, od záhradníckych prác až po staranie sa o deti. Au Pair sa týka iba starania sa o chod domácnosti a o detí, pričom im musíte byť k dispozícií 24hodín denne. Táto práca je preto vhodná iba pre tých, čo deti naozaj majú radi a vedia si predstaviť starať sa o nich.

Učiteľstvo angličtiny

Ak patríte k úspešným absolventom anglického jazyka, pričom ste v ňom vždy excelovali, potom máte dvere do zahraničia prakticky otvorené. Ak sa nebojíte výzvy, máte nejakú tú prax s rolou učiteľstva, určite je pre vás tento variant ten najzaujímavejším. Stať sa však učiteľom nie je také jednoduché ako to na prvý pohľad vyzerá. Množstvo krajín totiž vyžaduje celosvetový TEFL certifikát v prípade, že vašim materinským jazykom nie je angličtina. Získať si TEFL certifikát však nie je také jednoduché a predovšetkým je to veľmi nákladné. Avšak v prípade, že sa vám podarí TEFL certifikát spraviť, môžete si byť istí, že ste získali to najcennejšie. Certifikát, ktorý je platný po celom svete, dokonca aj v Ázijských krajinách. A samozrejme, výška platu s týmto certifikátom je mnohokrát viacnásobná ako výška platu na Slovensku.