Móda a Nakupovanie

Malý sprievodca teniskovým svetom: jarné novinky

1344
0
Zdieľaj

Tenisky čiže sneakers už dávno nie sú len záležitosťou na šport. Z telocviční a bežeckých tratí si postupne našli cestu do ulíc a na prehliadkové móla a stali sa vysoko módnou záležitosťou. Svetové značky prichádzajú skoro každý týždeň s novými modelmi a farebnými kombináciami, a tak je niekedy ťažké sa v tej záplave siluet a trendov vyznať.

V spolupráci s Queensom, ktorý sa na tenisky a streetwear zameriava už viac ako 15 rokov, sme pre vás pripravili takého malého sprievodcu teniskovým svetom. Ukážeme si päť najhorúcejších modelov tejto jari a leta, ktoré by nemali chýbať v botníku žiadneho fashion znalca.

Ste napred a trendy chápete skôr ako ostatní? Kúpte si Nike Shox. Premiéru síce mali pred 17 rokmi, ich veľká chvíľa ale prišla až teraz. Aj tak sú to na prvý pohľad trochu iné tenisky, než na ktoré sme bežne zvyknutí a dokážeme si ich predstaviť na nohách. Ale zdá sa, že čas pomaly dozrel a Nike Shox môžu konečne zažiť svojich päť minút slávy. Fandí im aj sneakers guru Sean Wotherspoon, ktorý ich na svojom Instagrame ospevoval už minulý rok v lete. A na jarnom Fashion Weeku v Paríži patrili medzi najviac hot topánky, ktoré bolo vidno hlavne vďaka spolupráci so známou značkou COMME des GARÇONS.

Chcete veľa muziky za málo peňazí? Vyskúšajte Vans Anaheim Pack. V porovnaní s klasickými teniskami Vans je tento rad oveľa kvalitnejší, má pogumovanú medzipodrážku a pohodlnú Ultracush vložku. Vďaka svojmu postaveniu vo Vans hierarchii tiež vychádza v rozmanitejších farbených kombináciách, takže je z čoho vyberať ku každému outfitu nájdete to správne obutie.

Túžite po teniskách, ktoré nosí Kendall Jenner? Tak to by vám nemal chýbať jej signature model adidas Sleek, alebo nejaký iný kúsok z Originals family. Vyberú si milovníčky klasiky i pastelových farieb.

Potrebujete niečo, čo ešte nemajú všetci okolo? Pozrite sa na novinky z dielne kultovej talianskej značky Fila, ktorá funguje už vyše sto rokov. A pretože má v archíve rôzne poklady, nemusí často za každú cenu vymýšľať niečo nové. Stačí len oživiť, čo fungovalo, a trošku to prispôsobiť modernej dobe. Presne ako velia súčasné trendy čím viac retro, tým lepšie.

Existujú podľa vás len jedny správne tenisky, a to Jordan? Potom to máte ľahké, klikajte sem. Či už siahnete po legendárnych Air Jordan 1, alebo skúsite novú siluetu Air Jordan Legacy 312, rozhodne neurobíte chybu.