Cestovanie a Destinácie

Toto sú najstrašidelnejšie miesta na Slovensku

3363
0
Zdieľaj

Strašidelné príbehy sú staré ako ľudstvo samo a od nepamäti ľudia doslova bažili po takýchto informáciách. Niektorí dokonca po priamych skúsenostiach s nimi. Odohrávajú sa počas bežných dní a na bežných miestach, v rodinných domoch, obchodoch, nemocniciach či na pracoviskách. Stretnutia s duchmi, rôzne paranormálne javy a bytosti, ktoré by nemali existovať. Príbehy o týchto temných udalostiach kolujú aj v slovenských mestách a dedinách.

Prinášame vám zoznam tých najstrašidelnejších miest na Slovensku. Nenachádzajú sa náhodou blízko vás?

  1. Tríbeč

Nikomu snáď netreba predstavovať pohorie Tríbeč, ktoré je opradené mnohými záhadnými zmiznutiami. Postaral sa o to aj známy slovenský spisovateľ Jozef Karika. Pohorie Tribeč je situované do pomyselného trojuholníka, ktorého vrcholy vymedzujú mestá Nitra, Zlaté Moravce a Partizánske. Toto malebné pohorie však za posledné desiatky rokov zažilo nejedno zmiznutie. Zaujímavosťou je aj fakt, že zmienky v miestnej kronike či policajných záznamoch nie sú prehľadné a miestni obyvatelia o udalostiach odmietajú rozprávať. Najnovší prípad je z júna 2012, kedy sa do tríbečských hôr vybral na hríby Jaroslav Buránsky z obce Žirany. Muž pokročilého veku je odvtedy nezvestný, no pátranie stále pokračuje.

  1. Moravanský kaštieľ

Nachádza sa na periférii obce Moravany nad Váhom. Pochádza ešte z čias stredoveku, kedy pôvodne tvoril dve budovy, ktoré boli v priebehu 16. storočia spojené v jeden veľký komplex. Obyvatelia bývajúci v bezprostrednej blízkosti radi obohacujú návštevníkov strašidelnými príbehmi. Jedným z nich je aj príbeh, podľa ktorého v Moravanskom kaštieli nefunguje elektrina, no aj napriek tomu možno v noci pozorovať svetelné lúče vychádzajúce skrz okná. Ďalšie povery hovoria o neutíchajúcom plači a podivných zvukoch ozývajúcich sa najmä v noci.

  1. Strašidelný dom v obci Kriváň

Dom stojí na konci dediny, obklopený lúkami a poliami. Mnoho ľudí tvrdí, že po nociach v opustenom dome straší a dejú sa tam nevysvetliteľné veci. V dome podľa niektorých miestnych bývajú už dlhé roky neviditeľní duchovia, ktorí o sebe dávajú občas vedieť trieskaním dverí a okien. Tí, čo sa odvážili v noci vstúpiť do „domu hrôzy“, odtiaľ rýchlo a so strachom utiekli. Všetky záhadné veci vraj súvisia s tým, že majiteľa použili pri stavbe materiál z neďalekého cintorína. Čoskoro sa v dome začali diať záhadné veci a majitelia nechali dom opustený napospas svojmu osudu. Mnohí ľudia ho aj chceli neskôr kúpiť, no nikto sa nakoniec v dome neodvážil bývať.

  1. Bojnický zámok

Tento zámok je spojený najmä s rozprávkami, avšak spája sa s ním aj jedna záhada s hrobkou grófa Ján Františka Pálffyho, ktorý zomrel v roku 1908. Gróf je pochovaný v sarkofágu, no niekoľko rokov po jeho smrti začala z tohto sarkofágu vytekať tekutina, ktorá vyzerala ako med. Vedci však túto tekutinu označili za minerazilované pozostatky, ktoré boli vytvorené chemickou reakciou. Médiá ale túto tekutinu začali interpretovať ako grófove slzy, ktoré mal údajne roniť zo žiaľu, pretože jeho potomkovia rozpredali predmety zo zámku a nerešpektovali jeho poslednú vôľu. V roku 1933 bol ukradnutý oltár, za ktorým mal gróf tiež smútiť. Keď sa však v roku 1995 vrátil z Prahy, tekutina vytekajúca zo sarkofágu prestala.

  1. Katov dom v Trenčíne

Dom bývalého kata stojí asi od roku 1607. Ozývajú sa tu zvláštne zvuky, buchot a vidieť aj hýbanie sa predmetov, čo potvrdila vraj aj skupinka návštevníkov. Nástroje z mučiarne môžete vidieť aj v súčasnosti. Kat mal údajne popraviť mnoho zločincov, no aj niekoľko nevinných ľudí. Možno ide o duše umučených ľudí, ktorí v tu vytvorenom väzení kruto trpeli…