Zaujímavosti

Pamätáte si rozprávku Fantaghiró? Pozrite sa, čo je s jej hlavnými hrdinami dnes.

1490
0
Zdieľaj

Možno ste i vy vyrastali na tejto jedinečnej talianskej filmovej rozprávke o krásnej a odvážnej princeznej, ktorá svojou nespútanosťou inšpirovala nejednu malú diváčku. Tiež ste so zatajeným dychom sledovali jej dobrodružstvá v boji proti zlu a za záchranu jej kráľovstva a lásky? Či už v brnení alebo kráľovských šatách dokázala poraziť aj to najväčšie zlo. Možno ste boli tiež tajne zamilované do Romualda. Alebo Vám skôr „učaroval“ Tarabas? Rozprávka sa natáčala v Taliansku, Čechách, ale aj na Slovensku. Kráľovstvo princeznej, jej dvoch sestier a kráľa sa odohrávalo na našom Bojnickom zámku a susednom Hrade Bouzov.

Od posledného natáčania ubehlo takmer 25 rokov. Táto rozprávka je však veľmi nadčasová a stále má čo ponúknuť. Zaujíma vás, ako žijú jej hlavné postavy dnes?

Fantaghiró

Hlavnú úlohu tvrdohlavej, no zároveň múdrej princeznej si zahrala talianska herečka Alessandra Martines. Aj napriek svojmu veku (57) je stále rovnako šarmantná a žiadaná v hereckej aj televíznej sfére. Jej súkromný život má bohužiaľ od rozprávky dosť ďaleko. V roku 1993 sa vydala za filmového režiséra Clauda Leloucha, ktorý bol od nej o 26 rokov starší a s ktorým splodila dcérku Stellu. No manželstvo s ním vraj bolo doslova peklo. Mal ju nielen ponižovať, podvádzať, ale dokonca aj týrať. Napokon sa však aj na ňu usmialo šťastie a v roku 2008 sa dala dokopy s o dvadsať rokov mladším Cyrilom Descoursom. Ako 49-ročná mu porodila syna Huga.

Tarabas

Tento lámač ženských sŕdc sa pôvodne živil modelingom a k natáčaniu sa dostal úplnou náhodou. Vďaka rozprávke Fantaghiró si získal rovnako, ak nie viac fanúšičiek ako samotný Romualdo. Herec Nicholas Rogers sa neskôr objavil aj v ďalších filmoch, okrem iného stvárnil aj Ježiša Krista vo filme z roku 2000. V súčasnosti je ženatý a má dvoch synov.

Čierna kráľovná

Život Čiernej kráľovnej, ktorú stvárnila herečka Brigitte Nielsen, je poznačený škandálmi a opakovanými vzostupmi a pádmi. Herečka bola päťkrát vydatá. Jedným z jej manželov bol dokonca aj Silvester Stalone. O rozruch sa vedela postarať mnohými alkoholovými excesmi. Zo svojej závislosti sa aj liečila, no neúspešne.

Biela kráľovná

Bielu kráľovnú si zahrala slovenská herečka Katarína Kolajová, ktorú sme mohli vidieť napríklad aj v seriáli Búrlivé víno v postave sestričky Lukáčovej. Katarína Kolajová sa počas natáčania rozprávky bezhlavo zaľúbila do Romuladovho verného priateľa a neskôr spoluvládcu, Catalda. Kvôli nemu obetovala celú svoju hereckú kariéru a presťahovala sa za ním do Toskánska. No v súčasnosti už žije opäť na Slovensku a podľa jej slov majú s manželom pomerne zvláštny vzťah.