Zaujímavosti

Tieto scény sú možné len vo filmoch

1094
0
Zdieľaj

Tiež sa častokrát pri sledovaní amerického filmu alebo seriálu pozastavujete nad nejakou maličkosťou, ktorá ale v reálnom živote nie je možná? Verte, že nie ste sami.

Život by bol síce oveľa jednoduchší a veci by fungovali zdá sa bezchybne. To má však od reality veľmi ďaleko. Každý normálny človek sa totižto v určitých situáciách chová rovnako.

  1. Z horiacej budovy vždy vybehnú včas

Neuveriteľné šťastie a načasovanie. Hrdinovi sa vždy podarí vyjsť z horiaceho pekla v poslednej sekunde pred výbuchom, a pritom nemá skrivený ani jeden vlas. Tlaková vlna z výbuchu je len efekt kdesi v pozadí. A neuveríte, ale ani ona a ani lietajúce trosky záchrancu nezasiahnu.

  1. Hackerstvo je nielen legálne, ale aj veľmi jednoduché

Hackera vo filme spoznáte podľa okuliarov a rýchleho písania na klávesnici. Bežný človek nemá šancu ani len spozorovať, či ťuká do písmen, číslic alebo znakov. Ale on dokáže prelomiť aj tie najzložitejšie heslá za pár sekúnd.

  1. Dokonalý make-up po prebudení

Každá z nás to pozná. Keď sa zobudí, je rada, ak sa na ňu práve v tej sekunde nikto nepozerá. Herečky sa však budia svieže, dokonalé, namaľované a dokonca môžu rozprávať na partnera z tesnej blízkosti. Úžasné.

  1. Telefonovanie

Na telefonovaní vo filmoch nesedí niekoľko vecí. Najzaujímavejšie je, že dotyčný volaný dokáže vždy zdvihnúť do troch sekúnd a po skončení konverzácie sa nikto nepozdraví. Jednoducho zložia, lebo vedia, kedy je to najvhodnejšie. Toľká drzosť.

  1. Komunikácia v bare

Keď príde skutočný človek do baru, kde hrá hlasná hudba, väčšinou sa ani nepokúsi konverzovať. Vie, že je to márne, keďže nemá šancu počuť ani vlastné myšlienky. Preto radšej mlčí, pozerá ľudí navôkol a popíja svoj drink. Čo je ale úžasné vo filmoch, že práve v takomto bare sa odohrávajú najdôležitejšie konverzácie. A pritom nemusia ani zvyšovať hlas.

  1. Dvere sa nezamykajú

Zatiaľ čo u nás pri kúpe bytu alebo domu zvažujeme tie najlepšie bezpečnostné dvere, v Amerike stačí iba otočiť okrúhlou kľučkou a zakričať Haló. Je niekto doma? No samozrejme, je tam práve vrah, ktorý práve vyvraždil celú rodinu a určite sa pozdraví a pozve na čaj.

  1. Šoférujú aj keď pili

Idete do mesta na drink, dva, tri? Žiaden problém. Žiadna hromadná doprava ani taxík. Sadnete jednoducho do svojho auta a odveziete sa domov. A nielen to. Herci v amerických filmoch majú neuveriteľnú schopnosť pozerať a rozprávať so spolujazdcom celých 10 sekúnd bez toho, aby havarovali.

  1. Nemusia chodiť do práce každý deň

Teda pokiaľ nejde o film alebo seriál priamo z tohto prostredia, ako napríklad detektív, doktor a podobne. Títo ľudia majú toľko času na svojich, priateľov, rodinu, lásky, koníčky… A popri tom všetkom dokážu riešiť aj veľa osobných problémov. Jediný osobný problém, ktorý má reálny človek je, či stihne ísť z práce aj do potravín alebo to nechá na ďalší deň.

  1. Raňajky

Kto ich vlastne chystá? Vždy je plný stôl. Ale nikto nemá čas ich zjesť. Káva ale naopak ide na odbyt. Nalievajú ju zo zdá sa bezodného kávovaru. A večer? Musia byť vždy zelené fazuľky. Ku hocičomu.