Dobrá rada

Veci, ktoré špatia váš domov. Rýchlo ich povyhadzujte!

1277
0
Zdieľaj

Ružový plyšový medvedík, ktorého vám dala vaša prvá láska. Umelé kvety vo vázach v štýle 20. rokov 20. storočia. Maľba so stredovekým hradom od neznámeho umelca. Toto je len malá časť z interiérových predmetov, vďaka ktorým váš domov nemusí pôsobiť atraktívne. Nižšie je uvedený zoznam vecí, ktoré skladujeme aj keď nášmu domovu esteticky ubližujú.

Umelé kvety v kvetináčoch

Zdá sa, že na svete nie je nič nevkusnejšie ako umelé plastové kvety v kvetináčoch. Pokiaľ nejde o ladnú ikebanu od slávneho majstra, okamžite sa ich zbavte. Radšej vložte čerstvé kvety do váz originálnych tvarov a dizajnov.

Umelé rastliny sú v dome prípustné iba v jedinom prípade: v čase Vianoc, kedy máte vyzdobený umelý vianočný stromček.

Medvedíky a zajace

Niečo z iného súdka ako umelé kvety aj keď opäť je to z umelých materiálov. Obrovské plyšové medvede a zajace sú v byte nepatričné. Považuje sa za módne, len pre mladšiu vekovú kategóriu, ako predmet spojený s emóciami – a čím väčšia plyšová hračka, tým lepšie. Ale ty už nie si tínedžer, že?

Všetci plyšový zajačikovia a medvedíci, čaká vás cesta z domu. Zachrániť vás môže jedine dieťa v domácnosti, ktoré si ho zoberie do svojej izbičky. Alebo ak vo vašom živote existuje človek, ktorý sa vám skutočne nepáči, darujte mu to obrovské plyšové zviera – nech pre zmenu zbiera prach v inom ako vašom dome.

Poklady na stene

Mnohé rodiny radi prerozprávajú príbeh, stačí položiť otázku „Čo robí tento škaredý, fádny, zaprášený obrázok na stene?“ Dozviete sa, že to namaľoval blízky rodinný priateľ, umelec Jožko v lete 1986. Buďte odvážni, skoro ráno, kým všetci spia, vyberte maľbu z domu a zaneste ju ďaleko. Tak ďaleko aby sa už nikdy nevrátila. Alebo ak ste zástancom diplomacie, skúste vyjednať so svojou rodinou presunutie obrazu na vašu chatu (a ešte lepšie nie na vašu).

Existuje iba jedna vec, ktorá na stene vyzerá horšie ako divoké amatérske obrazy (zobrazujúce napríklad hrady, západy slnka, psy na love, prípadne pasúce sa srnky) a to je nástenná maľba zobrazujúca hrady, západy slnka, psy … no, asi už máte predstavu.

Koberec na stenu

Asi budete mohutne protestovať. Poviete, že koberec je na stene užitočný – dotvára atmosféru, urobí izbu teplejšou atď. Môžete dokonca povedať, že koberec, ktorý ste zdedili pravdepodobne po babičke, stále udržuje vôňu a teplo domova. Lenže tu sa netolerujú žiadne výhovorky! Koberec na stene svoj priestor dostal a už je čas sa ho zbaviť! Nie ste predsa turecký paša. A váš koberec s najväčšou pravdepodobnosťou nie je pravý ručne tkaný perzský kus.

Staré už nepoužívané spotrebiče

Pravdepodobne každému z nás sa už stalo, že sa niečo na elektronike pokazilo. A tu nastáva ten zradný okamih, kedy sa niektorí pokúsia spotrebič zachrániť. A tak kým človek sníva o záchrane starej televízie, kupuje si novú lebo nemá na čo pozerať a nakoniec zisťuje, že z tej starej je celkom dobré odkladacie miesto.

Podobný osud majú často aj rôzne stroje na cvičenie, ktoré zažili svoje chvíľky na výslní nejaký čas po kúpe, ale teraz je z nich len predražený vešiak. Niečo, ale doma ostať nemôže, takže buď pôjde z domu ten stroj alebo kilá z postavy.