Zaujímavosti

Všetko, čo potrebujete vedieť o tantra masáži

877
0
Zdieľaj
Všetko, čo potrebujete vedieť o tantra masáži
Všetko, čo potrebujete vedieť o tantra masáži

Je tantra masáž to isté, ako erotická masáž? Čo očakávať od tantra masérov? Dosiahnete počas tantra masáže orgazmus? Povieme vám všetko, čo potrebujete vedieť o tantra masáži.

Aký je cieľ tantra masáže?

Tantra masáž uvoľní viac, ako len stuhnuté svaly. Tantrická masáž je meditáciou, pri ktorej skúsená masérka a masér otvárajú prúdenie energie. Ženská energia v tele sa nazýva Šakti a mužská energia Šiva. Psychické bloky ako hanba, neistota, trauma či stres bránia ich prúdeniu a spojeniu, a tým aj spokojnému a vyrovnanému životu.

Zmyselná tantra masáž je jednou z ciest, ako bloky odbúrať a zažiť znovuzrodenie ducha prostredníctvom tela. Pri tantra masáži sa masíruje celé telo od hlavy až po končeky prstov na nohách, vrátane intímnych partií. Posvätné miesto ženy sa skrýva vo vagíne, nazývanej yoni. Mužské genitálie sa nazývajú lingam a posvätným miestom je prostata, ktorá sa masíruje s použitím rukavíc.

Čo vás čaká počas tantra masáže?

Počas tantrickej masáže sa naučíte prijať láskavý dotyk bez toho, aby sa od vás niečo očakávalo. Masáž začína sprchou, výberom hudby, stlmením osvetlenia a zaujatím pohodlnej polohy. Na začiatku tantra masáže budete prikrytý sarongom, ktorý masérka alebo masér postupne odokryjú. Maséri by mali mať oblečený taktiež len sarong, ktorý si pri lepšom spoznaní sa môžu zložiť úplne. Nahota symbolizuje rovnosť a otvorenosť, ktoré počas masáže pocítite.

Na začiatku sa telo zohreje teplými uterákmi, potom prídu na rad masážne oleje. Masér a masérka, čiže ten, ktorý dáva, používajú na masáž celé svoje telo a okrem neho aj zmyselné pomôcky. Napríklad pazúriky, pierka, kožušinky, ale aj tradičné lávové kamene. Počas tantra masáže sa môžete otočiť, ako je vám príjemné a prežiť unikátny zážitok. Konverzácia je dovolená, sexuálny styk však nie. Muži aj ženy môžu počas tantra masáže dosiahnuť orgazmus, nie je to však jej zámer. Erotická masáž a tantra masáž preto nie sú totožné, hoci sú si veľmi blízke.

Tantra ako erotická masáž medzi partnermi

Tantrická masáž vám umožní lepšie spoznať vlastné telo i telo vášho partnera a prehĺbi vaše intímne spojenie. Vyhraďte si na ňu dostatok času a myslite predovšetkým na uspokojenie toho druhého. Pre intenzívnejší zážitok použite masku na oči a masážne oleje.  Pri tantra masáži sa vychutnáva každý jeden dotyk a nemal by pri nej byť vyvíjaný žiaden nátlak dosiahnuť orgazmus. Nezabúdajte, niet sa kam ponáhľať. Cesta je cieľ platí v tantre dvojnásobne a je to chodníček k jedinečnému uspokojeniu, z ktorého určite nebudete chcieť zísť.