Životný štýl

Nespavosť

3872
0
Zdieľaj

Spánok je nenahraditeľná a najdôležitejšia vec pre zdravý organizmus každého človeka. V dnešnom svete je ťažké dodržovať čas ktorý nám určujú odborníci na kvalitný spánok. Mnohý sa v tomto prípade uchyľujú k možnosti nekontrolovaného nákupu rôznych neoverených liekov na spanie ktoré zoženú v lekárni bez predpisu. Je to jedna z volieb len by sme si mali dávať pozor na vedľajšie účinky ktorým často veľa ľudí neprikladá takú dôležitosť a niektorý si ani neprečítajú príbalový letáčik. Pri liekoch na spanie môže pri dlhšom užívaní dôjsť k závislosti na týchto liekoch.

Je to veľmi nebezpečné a môžeme svoj organizmus dostať ešte do väčších problémov v akých bol pred užívaním tabletiek na spanie. Mali by sme najskôr pred výberom možnosti ako si zlepšíme kvalitu spánku sa zamyslieť prípadne si dať poradiť odborníkom, aký liek alebo prípravok by bol pre nás najvhodnejší. Pri začínajúcich problémoch s nespavosťou niekedy bude úplne stačiť ak by sme len siahli po nejakých vitamínových doplnkoch ktoré upokojujú organizmus a dožičia nám kvalitnejší spánok. Ak by už ale ani tieto vitamínové doplnky nepomáhali mali by sme už siahnuť po tabletkách ktoré sú voľno predajné alebo sa poradiť s odborníkom ktorý nám už lepšie poradí a nebudeme tak riskovať to že by sme poškodili iba viac svojmu zdraviu a mali by sme väčšie zdravotné problémy ako pred užívaním tabletiek. Pretože pri nekontrolovateľnom užívaní tabletiek môže dôjsť k vytvoreniu závislostí.

Najznámejšími liekmi na spanie sú Melotonín, Lexaurin, Xanax a 5 HTP Griffonia. Výhodou  lieku Melatonín ako aj lieku 5 HTP Griffonia je že je na prírodnej báze. Lieky na prírodnej báze sú pre náš organizmus omnoho menej zaťažujúce nemajú žiadne vedľajšie účinky. Lexaurin, Xanax a 5 HTP Griffonia sa zameriava skôr na upokojenie organizmu v prípade ak máme psychické problémy a to tým že uvoľňuje svaly a celkovo nás upokojí. Je už viazaný na lekársky predpis a nekúpime si ho voľne v lekárni, je ale už viac účinnejší a taktiež sa zameriava na upokojenie našej psychiky. Zaraďuje sa skôr medzi lieky proti úzkosti. Na trhu existuje aj veľké množstvo ďalších ktoré sú často podporované množstvom reklám.

Mnoho firiem chce nalákať potencionálnych zákazníkov tak, že v reklame vyzdvihuje výrobok ako veľmi účinný s množstvom pozitívnych ohlasov ktoré sú často krát vymyslené. Je preto najlepšie nie sa hneď dať oklamať reklamou ale zistiť si informácie na internete prípadne od známych, či už nemali skúsenosti s týmto liekom. Lebo dobrá a zaujímavá reklama nezaznamená aj účinný a kvalitný výrobok.

Lieky bez predpisu na spanie pre deti a dospelých Isomnia

Častý problém so spánkom tzv. insomnia sa vyskytuje aj u detí. Rodičia využívajú rôzne možnosti ako dosiahnuť aby ich ratolesť spala ako anjelik. Niekedy je to ťažké ale väčšinou rodičia využívajú babské recepty ako mlieko alebo pre lepší účinok aj mlieko s makom alebo medom, bylinkové čaje tiež jednoduchým riešením je aj dať do izby rôzne upokojujúce vône ako je levanduľa, nakvapkať takúto upokojujúcu vôňu v podobe olejčeka na vankúš alebo teplý kúpeľ pred spaním a hlavne nepodávať deťom pred spaním nápoje alebo jedlo s vysokým obsahom cukru.

No nie vždy sú tieto babské recepty aj účinné vtedy sú nútený rodičia siahnuť po lieku na spanie. Liek by mal byť pri deťoch však poslednou možnosťou. Sú však najúčinnejšie ale nie je dobré ešte taký malý organizmus zaťažovať liekmi. Mal by byť ozaj poslednou možnosť a hlavne po porade s lekárom alebo lekárnikom, nie kupovať liek na vlastnú päsť a bez rady odborníka.

Lieky bez predpisu sú možnosť no pri deťoch to nie je veľmi vhodná alternatíva mali by sme sa radšej zamerať na produkty ktoré nám dáva príroda a ak náhodou tabletky tak len prírodné. Dospelý by však tiež nemali veľmi podceňovať nespavosť a ak sa rozhodnú pre liečbu mali by najskôr porozmýšľať nad rôznymi alternatívami. V dnešnej dobe je mnoho možností ako sa liečiť a máme k dispozícií veľa možností len si treba vybrať tú správnu. Taktiež ako aj u detí je kupovať lieky bez rozmyslenia len na základe reklamy veľmi nerozumné a môže nás to stáť niekedy aj zdravie. Veľa ľudí dáva do popredia cenu a uprednostňujú lacnejšie lieky no niekedy si neuvedomujú, že je lepšie si aj priplatiť. Naopak nie vždy však aj drahšie lieky sú dobré a kvalitné ale to sa stáva veľmi zriedkavo. Je veľa vecí na ktorých by sa dá šetriť ale lieky k nim rozhodne nepatria.

Návod ako zaspať: Vyskúšajte najlepšie prírodné tabletky, lieky a doplnky na úzkosť, spánok, ukľudnenie

Asi každému, keď si večer ľahne do postele rozmýšľame nad tým aký bol deň, nad problémami, nad prácou, študenti v období skúškového nad skúškou. V hlave nám blúdi milión myšlienok. Potom sa prevraciame z jednej strany na druhú a nevieme zaspať. Vymýšľame si rôzne metódy a návody ako zaspäť. Napríklad, počítame do 100, rátame ovečky, snažíme sa na nič nemyslieť, no jednoducho chceme aby náš mozog sa sústredil iba na jednu vec a tým sme naše telo upokojili. No vo väčšine prípadov sa to nepodarí a zaspávame až po niekoľkých hodinách prevracania sa v posteli. Tento problém trápi v dnešnej dobe veľké množstvo ľudí. Môže za to hlavne doba v ktorej žijeme stres v škole, v práci nás naháňajú termíny, bojíme sa že o ňu prídeme, stres z toho že nebudeme môcť splácať dlhy alebo rôzne životné problémy ktoré nás trápia a večer si to v hlave všetko rekapitulujeme.

Mnohí v tejto chvíli by spravili všetko aby mohli zapäť. Následne potom siahajú po mnohých formách upokojujúcich prípravkov ktoré by im mohli pomôcť. Príroda vždy poskytovala aj poskytuje všetko na to aby nám pomohla s našimi problémami a to bez vedľajších účinkov.  Mala by sme sa vždy prikláňať k tejto forme a nie k rôznym umelým liekom ktoré majú možno aj silnejšie účinky ale ničia zdravie nášho organizmu. Lieky na prírodnej báze nájdeme v dnešnej dobe už v každej lekárni a máme na výber z množstva druhov s rôznymi účinkami. V lekárni môžete nájsť rôzne prírodné tabletky, lieky a doplnky na úzkosť, spánok a ukľudnenie, ktoré pomáhajú pri zaspávaní, výber toho správneho už závisí len od vás. Treba však myslieť aj na to, že všetko treba s mierou a platí to aj pri prírodných liekoch, nie sú škodlivé no vo väčšom množstve môžu uškodiť.