Cestovanie a Destinácie

Prečo milovať Londýn?

12746
0
Zdieľaj

Existuje milión a jeden dôvodov, prečo milovať Londýn, ale tu je top 10, prečo by ste mali skočiť hneď na ďalší let do tohoto úžasného veľkomesta.

Vážne, na čo ešte čakáte?

  1. Svet sa zišiel na čaj o 5 práve tu. Londýn je kozmopolitný a žijú v ňom ľudia zo všetkých kútov planéty. Londýn je mesto nekonečných možností. Chcete stráviť pár dní sledovaním francúzskej kinematografie? Žiadny problém. Máte chuť na indické raňajky? Ok! Večera v autentickej mongolskej reštaurácii? Vyberte si, respektíve budete musieť si vybrať, pretože každý si sem priniesol kúsok svojej kultúry a ponúka ju ostatným. A ono to funguje.
  2. Obrovská rozloha. Celý život by ste mohli stráviť prechádzaním Londýna a každú minútu by ste neprestali žasnúť nad jeho rozmanitosťou. Každá štvrť má vlastnú atmosféru a čaro, ktoré vás jednoducho ľapne a budete to ťažko rozdýchavať až do ďalšieho dňa, kedy sa vyberiete do ďalšej. Každá ulička má svoje kúzlo a rozpráva svoj vlastný príbeh. Či už pekný, milostný alebo hrôzostrašný. Je tu obsiahnuté všetko.
  3. Kreativita. Mesto bolo vždy magnetom pre kreatívne duše. Od Williama Shakespeara cez Jimiho Hendrixa a JK Rowlingovú – veľké a talentované  umelecké duše sveta boli inšpirované častokrát Londýnom. A právom. Všetkých najlepších umelcov Londýn neustále láka, či už sú to maliari, dizajnéri a architekti, alebo kuchári, či vynálezcovia. Londýn je čierna diera planéty pre kreatívnych ľudí.
  4. Hudba je všade okolo vás. Londýn od nepamäti tvaruje muzikantov. Môžete tu vidieť hudobníkov každý večer v týždni – vybrať si zo superhviezd v O2 Aréne alebo indie rockerov v historickom Brixton Academy, prípadne si užiť kapely v baroch v Camden. Mesto sa môže pochváliť radom letných hudobných cool festivalov ako British Summer Tíme v Hyde Parku a Wireless v Finsbury Parku . A to sú len tie dva celosvetovo najznámejšie. O klubovej scéne sa ani nebudeme rozpisovať…
  5. Legendárny nočný život. Žiadne 2 noci nie sú také isté. Každá je jedinečná. Či  pôjdete na muzikál, či do kina, do reštaurácie, pubu alebo klubu, vždy zažijete niečo iné. Nieže Londýn nikdy nespí, Londýn nikdy spať ani neišiel!
  6. Jedlo. Britská kuchyňa môže byť pointou veľa vtipov, ale budete prekvapení, čo môže Londýn všetko ponúknuť. Či už luxusné a elegantné reštaurácie, či výborný street food alebo experimentálna kuchyňa podávaná na nezvyčajných miestach. Každý sa tu naje veľmi dobre. Londýn je obrovská čerešňa na torte,špička gastronómie. Všehochuť.
  7. Zbláznenie sa do športu. Nie je to len futbal, čím mesto vyniká, aj keď je to domov pre niektoré najväčšie kluby sveta. Štadión Wembley je len špičkou ľadovca. Nájdete tu fantastické bazény, svetoznáme tenisové kurty, alebo môžete skúsiť porozumieť kriketu… Londýnčania sú zbláznení do športu a vás toto šialenstvo veľmi rýchlo stiahne.
  8. Kráľovská rodina. Nepredpokladáme, že väčšina z vás navštívi Londýn práve kvôli nim, ale môžete si urobiť prechádzku pozdĺž Mall-u lemovaného slávnymi stromami, až prídete k Buckinghamskému palácu. Tu môžete sledovať všetky okázalosti a slávnosti britskej kráľovskej tradície so striedaním stráží. Od Buckinghamského paláca, sa dá prejsť cez Hyde Park do Kensington Palace, kde by ste mohli zahliadnuť vojvodu a vojvodkyňu z Cambridge a ich deti princa George a princeznú Charlotte. Romantické a pekne.
  9. Londýn nie je drahý. Veľmi veľa pamiatok, múzeí a galérií je v meste zadarmo ako napríklad National Portrait Gallery a Tate Britain. Taktiež Britské a Národné múzeum vás nevyjdú ani penny. Cez deň môžete nakupovať na veľa veľmi lacných trhoviskách, kde nájdete asi všetko na čo si pomyslite a večer sa vám môže podariť dostať sa na nejakú skvelú show zadarmo tak, že pred vystúpením sa opýtate, či neostali voľné miesta. Ak áno, pustia vás dnu. Len tento nápad bude mať asi veľa ďalších, tak tam skúste byť skôr.
  10. Parky. Zenové miesta pokoja každého veľkomesta. Greenwich Park alebo Primrose Hill sú prekrásne oázy kľudu, kde si skutočne odpočiniete. A môžete sledovať rôznych performerov.

Tak čo, už máte zabukovanú letenku?

čítaj ďalej  Londýn a doprava  + Londýn ako ho ne-poznáte + 10 vecí ktoré musíte vyskúšať pri najbližšej návšteve Londýna