Cestovanie a Destinácie

Londýn ako ho ne-poznáte

6633
0
Zdieľaj

Vďaka Ryanairu všetci chodíme po svete za babku, do Londýna aj dva krát za rok, však letenky nájdete už po 15 eur, to je lacnejšie ako ísť večer na pivo. Big Ben, London Eye a iné turistické lákadlá poznáme všetci z filmov a seriálov. Pri červenej telefónnej búdke ste sa už odfotili aj štyrikrát. Avšak sú veci, ktoré nezažijete keď ste tam tri dni, a s ktorými sa tí čo sa tu udomácnia musia naučiť zápasiť.

Káva vs. Čaj?

Čaj o piatej, alebo čaj o každej. Taký ten typický čaj o piatej si môžete vyskúšať vo veľa kaviarňach, kde vám donesú niekoľko rozkošných malinkých džemov a krásne pečivko, rozkošné šáločky čo si budete fotiť na instagram lebo však čaj o piatej, no za túto parádičku viete zaplatiť niečo okolo 10-15 libier. Tam kde sa predáva káva, tam dostať aj čaj. Tam kde sa predáva thajské jedlo, dostať čaj. Všade dostať čaj. O šiestej však väčšina podnikov zatvorí a vám sa o káve už môže len snívať. No keď pekne poprosíte čaj vám spravia aj v bare. 

Na pivo

Väčšina klasických Pub-ov je otvorená už od rána alebo obeda. Zvyknú podávať obed aj večeru a tak ospravedlniť každého, kto si chce dať o pol jednej pohár vína alebo pivko. Všade kde sa predáva pivo a podáva jedlo dostanete fish and chips. V stánku s kebabom dostanete fish and chips. To ako keď u nás idete do pizzerky a majú tam vyprážaný syr s hranolkami. Ak chcete byť frajer a dať si pivo v SOHO zmierte sa s tým že vás bude stáť aspoň 4-5 libier. Nefňukajte, že je drahé. Ste v Londýne, lacné sú tu len magnetky, kľúčenky a topánky v Primarku.

Nákupy

Nakúpili ste rodičom a kamošom kľúčenky a magnetky, poslali prvú, druhú a aj tretiu várku pohľadníc. Teraz idete nakúpiť sebe. Ak ste išli do Primarku, v porovnaní s ním sa vám všetko bude zdať drahé. Keď však vyhodíte tretí pár balerínok za dva mesiace idete do New Looku alebo do Zary. Cena je často priamoúmerná kvalite. A ak ste z Primarku odišli bez ujmy na zdraví a neudupal vás dav, ste víťaz. Nabudúce nakúpte online a do obchodu si len vyzdvihnúť. Ušetríte sa tak skrini plnej vecí čo ste vlastne nechceli, ale kúpili lebo stáli 1 libru. A áno, to že to stojí 1 libru neznamená, že to musíte kúpiť.

Ulice a široké lakte

Oxford Street a nákupy. Primark na jednom aj na druhom konci, dve H&M, McDonald a Subway kam sa otočíte a dav ľudí čo sa oproti vám valí ako parný vlak. Kto zastaví neprežije. Buďte kamoš, ak chcete fotiť peknú budovu, holuba čo dojedá cheesburger alebo pouličného umelca postavte sa na kraj chodníka a nie do stredu. Neviete kam ísť? Postavte sa na kraj a až potom skontrolujte google maps. Snažíte sa nájsť v taške vreckovky lebo vám treba kýchnuť? Postavte sa na kraj! Ak zastanete v strede chodníka dostanete lakťom.

Vodovodné kohútiky

Dva kohútiky. Jeden na teplú vodu. Druhý na studenú vodu. Buď to vám ruky zamrznú alebo si ich obaríte. Ako si mám umyť ruky? Nikto nevie. Nepýtajte sa. Fakt to nik nevie a nechápe.

„Londýn nie je drahý“

Áno, vstupy do múzeí a galérií sú zadarmo, pokiaľ nechcete ísť na výstavu Austrálskych impresionistov, stále expozície sú super a nájdete tam veľa zaujímavostí. No káva, raw koláčik a prípadný wrap s avokádom vás v kaviarni v galérii vedia vyjsť 10 libier. Londýn nie je drahý, keď viete kam ísť, kde je lacno a kde nie. No nikto to nevie. A však tá čokoládová torta stojí len 3 libry, však na kávu aj tak nikam nechodím, a keď ja som taká hladná a radšej si kúpim toto ako mekáč, toto je zdravé. Abrakadabra a ste švorc!

Počasie

Áno stále prší. To, že prší, nikoho nezastaví od každodenných aktivít. Všetci sú prekvapení keď svieti slnko. Akonáhle teplota stúpne nad 17°C všetci sa sťažujú, že je teplo. Všetci sa sťažujú, keď prší. A áno, je v pohode rozprávať o počasí. Hocikedy. Fakt. A či prší či svieti, aj tak to tu milujete.

 

čítaj ďalej  Londýn a doprava + Prečo milovať Londýn? + 10 vecí ktoré musíte vyskúšať pri najbližšej návšteve Londýna