Cestovanie a Destinácie

10 vecí ktoré musíte vyskúšať pri najbližšej návšteve Londýna

8844
0
Zdieľaj

Sú takí, čo sa radi vracajú na miesta kde im bolo dobre a úprimne, jeden výlet len málokedy poskytne dostatok času na to, aby ste vážne vyskúšali a zažili pravú a jedinečnú atmosféru mesta. Navštívili ste Londýn, videli ste Big Ben a Buckingham palace, no letenky sú zase lacné a vám to nedá a chcete ísť znova. Ak teda patríte k tým, čo sa miesto činu vracajú dvakrát, tu je pre vás zoznam vecí čo pri by ste mali pri najbližšej návšteve Londýna vyskúšať.

1. Galérie a múzeá

Čaro kultúry zadarmo je neopísateľné. Väčšina veľkých múzeí ako British museum, Natural History Museum, National Gallery, a mnoho ďalších, majú stálu expozíciu, ktorú si môžete pozrieť zadarmo. Van Gogh zadarmo? Áno prosím!

2. Cat café

Podľa vzoru kaviarne v Japonsku, sa vďaka veľkej obľúbenosti tieto kaviarne rozšírili po celom svete. A teda aj v Londýne si môžete objednať návštevu Kaviarne s mačkami. Ponúkajú niekoľko rozličných variant, klasická návšteva kde sa len prídete pohrať s chlpáčmi stojí 6,50 za 90 minút; ponúkajú však množstvo aktivít v spoločnosti mačiek, pletenie, kreslenie, bingo a iné.

3. Sky garden

Takýto výhľad len tak ľahko nenájdete! Táto záhrada sa nachádza v presklenom átriu, z ktorého máte prekrásny a romantický výhľad na mesto. Návštevu si môžete zabookovať  zadarmo až 3 týždne dopredu, avšak táto lokácia patrí k vysoko žiadaným a teda je niekedy ťažké nájsť voľné miesto. Okrem klasickej návštevy si môžete tiež zadarmo objednať lístky do reštaurácie, alebo do baru. Na stránke tiež nájdete informácie o východe a západe slnka.

4. Chislehurst Caves

Labyrint jaskýň a tunelov vytvorených človekom, ktorého história siaha tisícky rokov do milosti. Tieto priestory boli kedysi využívané druidmi, slúžili tiež ako bunkre, a v 60tych a 70tych rokoch to boli miesta kde hrali niekoľký známi hudobníci ako Pink Floyd, Jimmy Hendrix a David Bowie.

5. Záhrady Kráľovnej Mary

Ako správny fanúšik Sherlocka ste už možno navštívili Baker Street a teda ste určite nazreli aj do Regents parku. Tento park však ponúka omnoho viac, a v letných mesiacoch by ste určite nemali prehliadnuť Záhrady Kráľovnej Mary, kde nájdete niekoľko desiatok rozličných druhov ruží a prechádzka pomedzi záhony kvetov je ako vystrihnutá z filmu.

6. Kensigton house

Kensington House, dom kde pred svojou korunováciou bývala Kráľovná Victoria a areál majú čaro ako z knižky. Aktuálne si v Kensigton house môžete pozrieť výstavu šiat Princeznej Diany. Vstup síce nie je zadarmo, ale stojí za to! V parku nájdete Pamätník princeznej Diany, sochu Petra Pana a prekrásne Talianske záhrady vás prinútia zastaviť a vy zabudnete kde vlastne ste.

7. Backyard cinema

Pre fanúšikov filmu je Backyard cinema, projekt ktorá sa začal v záhrade jedného z organizátorov a dnes je obrovským hitom. Projekcie filmových klasík v netradičných lokáciách, ktoré tematicky dozdobia vám vyrazia dych a ponúknu filmový zážitok tak, ako ho nepoznáte.

8. Kenwood house

Vystriedal niekoľko majiteľov, hrozila mu demolácia no vďaka poslednému vlastníkovi, ktorý si z neho spravil galériu je Kenwood house a jeho areál otvorený všetkým návštevníkom zadarmo. Park o veľkosti 112 akrov vám dovolí zabudnúť, že ste ešte stále v Londýne. V lete je možné zaplávať si v niektorom s jazierok ktoré park ponúka, pre mnohých je to za slnečných dní obľúbené miesto na piknik.

9. House of Mina Lima

Všetci chcú navštíviť Štúdiá Harryho Pottera, ktoré sú dokonalé, ako všetko z tohto sveta mágie. House of Mina Lima má dlhodobo výstavu plagátov z Harryho Pottera, medzi ktorými nájdete známy obraz Siriusa Blacka z Denného proroka, no tiež dekréty Dolores Umbridgovej a mnoho iných. Miesto dýcha mágiou a milý personál vás rád nasmeruje aj na iné čarovné lokácie.

10. Food markets

Nekonečná studnica jedál z celého sveta. Nájdete niekoľko marketov so stánkami, kde vám pripravia tradičnú arménsku, africkú, či mexickú kuchyňu. Medzi obľúbené patrí najme trh v Camden Town, kde nájdete vážne všetko jedlo sveta a na trhu, ktorý funguje celoročne v bývalých stajniach, môžete tu kúpiť všetko cez ponožky až po starožitnosti.

 

dalšie články Londýn a doprava  + Londýn ako ho ne-poznáte +  Prečo milovať Londýn?